Turysto, poznaj Kocie Góry

196

Mapy i przewodniki po naszym pięknym terenie rozdawały na wrocławskim Rynku osoby odpowiedzialne za projekt „Kocie Góry – góry najbliższe Wrocławiowi”. Promocja planowana jest również w Poznaniu i Opolu. W ramach projektu wydano również nową mapę oraz album.

Akcja na wrocławskim Rynku to kolejny etap działań promocyjnych projektu realizowanego przez powiat trzebnicki: „Kocie Góry – góry najbliższe Wrocławiowi”.

Głównym celem całego przedsięwzięcia  jest promocja regionu, jako miejsca aktywnego wypoczynku oraz wzrost efektywnego wykorzystania potencjału turystycznego Dolnego Śląska.

W październiku i listopadzie, w Poznaniu, Opolu, Wrocławiu i Zielonej Górze eksponowano billboardy i citylighty na przystankach autobusowych. Kampania promująca projekt prowadzona była także przez radio. -Akcja miała na na celu ściągnięcie turystów z tych okolic do naszej pięknej krainy – podkreśla starosta trzebnicki Robert Adach dodając: – Rozdawaliśmy przechodniom mapy i przewodniki, zachęcając do odwiedzenia powiatu trzebnickiego. Zarówno mapy, jak i przewodniki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Są przewodniki –  będą albumy

W ramach projektu wydano do tej pory już 2 tys. przewodników turystycznych promujących m.in. ścieżki rowerowe  do uprawiania turystyki aktywnej w naszym powiecie oraz 1 tys. sztuk albumów.

– Dysponujemy również mapami turystycznymi z zaznaczonymi ścieżkami rowerowymi w nakładzie 5 tys. Powstałe wydawnictwa przewidujemy nieodpłatnie przekazać do wybranych organizacji turystycznych, informacji turystycznych na terenie całej Polski, do schronisk, urzędów jednostek samorządu terytorialnego oraz innych miejsc gdzie będą mogli otrzymać je potencjalni turyści. Mapy turystyczne będziemy przekazywać do wybranych sklepów rowerowych. Pozostałe materiały wydawnicze rozdamy wśród turystów odwiedzających nasz rejon – zaznacza koordynator projektu.

Podobne akcje, jak we Wrocławiu pod hasłem „Turysto poznaj Kocie Góry”, będą przeprowadzone również w Opolu i Poznaniu.

Film i dalsza promocja

W ramach promocji planowane jest jeszcze nakręcenie filmu promującego ścieżki turystyczne naszego regionu i obiektów znajdujących się na tych trasach. Po powstaniu, film zostanie umieszczony na stronie internetowej powiatu trzebnickiego, a także przeniesiony do infokiosków, które zostaną zakupione w ramach innego projektu z zakresu informatyzacji urzędów, którego powiat trzebnicki jest liderem.

Kampania zarówno bilboardowa, citylight, jak i radiowa zostanie powtórzona także na wiosnę przyszłego roku.

Nowa mapa powiatu

Starostwo w ramach tego projektu wydało również nową mapę powiatu trzebnickiego.

– Tą publikacją pragnę zachęcić do odwiedzenia naszego powiatu, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród przepięknych krajobrazów można odbyć piesze wędrówki z całą rodziną i podziwiać urokliwe zakątki w okolicach Trzebnicy i Wiszni Małej, przemierzając szklak „Wzgórz i wąwozów w Zaczarowanej Krainie”. Dla bardziej doświadczonych i lubiących rowery turystów, przygotowaliśmy szlaki rowerowe „Trzebnicką Pętlę Rowerową – liczącą ponad 140 km oraz „Zielony Szlak” pomiędzy pagórkami Wzgórz Trzebnickich i płaskiej Kotliny Żmigrodzkiej. Powiat trzebnicki słynie również z bogatej historii oraz przepięknych zabytków, które można podziwiać udając się w okolice pereł architektury jakimi są: trzebnicka bazylika, wzniesiona na początku XIII w. i barokowy pocysterski klasztor przyciągające tysiące pielgrzymów  i turystów z całej Europy. Zabytki można obejrzeć podążając „Dużą ścieżką św. Jadwigi” w Trzebnicy – zaznacza starosta trzebnicki Robert Adach.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here